Aktualności

Fordon. Policja informowała o dyskryminacji studentów zagranicznych UTP

Policjanci spotkali się z kolejną grupą studentów zagranicznych z Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy. Na UTP co roku, w ramach wymiany studenckiej programu „Erasmus +”, uczestniczy ponad 150 studentów. Są to młodzi ludzie głównie z Turcji, Hiszpanii i Włoch. Studenci chętnie przedstawili się i zadawali pytania dotyczące przestrzegania prawa np. palenia papierosów w miejscach publicznych czy płatności za mandaty.

Spotkanie na uczelni poświęcone było tematyce „Stereotypy, dyskryminacja, uprzedzenia – zagrożenia z tym związane”. Tematykę tego zagadnienia poprowadziła kom. Anna Frencel Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy do Spraw Ochrony Praw Człowieka. Spotkanie ze studentami różnych narodowości było okazją do omówienia zagadnienia bezpieczeństwa i przybliżenia prawa polskiego w zakresie tzw. „Przestępstw z nienawiści”.

W ramach omawianego tematu policjantka omówiła różnice między uprzedzeniami a dyskryminacją, a przede wszystkim wytłumaczyła, jak akty motywowane uprzedzeniami i nienawiścią nie skierowane przeciwko konkretnej ofierze, nie kwalifikujące się jeszcze jako przestępstwo mogą do niego prowadzić. W drugiej części spotkania sierż. sztab. Rafał Wohlfeil z wydziału prewencji bydgoskiej komendy omówił działanie numeru alarmowego oraz zapoznał studentów z aplikacją „Moja Komenda” – informuje Monika Karska, Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker