Aktualności

„Segreguj Odpady”,

Festyn odbędzie się na Wyspie Młyńskiej w sobotę, 17 maja, w godzinach od 10.00 do 15.00. Celem imprezy jest pogłębienie świadomości mieszkańców Bydgoszczy na temat nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi.

Podczas festynu działać będzie punkt odbierania od mieszkańców posegregowanych odpadów za które będzie można otrzymać talony na zakup roślin ogrodniczych. Na uczestników będą czekały liczne atrakcje, na które złożą się m.in.: pokaz tresury i posłuszeństwa psów służbowych Straży Miejskiej, pokaz wozu strażackiego występy dzieci i młodzieży, laureatów konkursu na Małą Formę Sceniczną, miasteczko Family Parku, pokaz Pracowni Profesora Ciekawskiego „Fizyka ze śmietnika”, mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej „Zielony Kontener”, EKOBUS wyposażony w nowoczesne narzędzia dydaktyczne i stanowiska badawcze.

Mając na uwadze proekologiczny charakter imprezy zaproszono również wystawców którzy przybliżą nam naturalne formy rękodzielnictwa, to jest  sposoby przygotowywania gliny oraz różnorodne techniki toczenia przedmiotów na kole oraz pokaz produkcji papieru czerpanego. Niewątpliwą atrakcją będzie występ zespołu „Żuki”.W ramach festynu przewidziano również  koncert zespołu „Duże Dzieci”, którego ideą jest zapewnienie wspólnej zabawy dla dzieci i ich rodziców podczas prezentowania nowych polskich piosenek.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker