Aktualności

Rowerem z Fordonu do Myślęcinka

Szlak ułatwia przede wszystkim mieszkańcom Fordonu dotarcie do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Szlak przebiega w większości leśnymi duktami. Rozpoczyna się na ul. Lewińskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Jasiniecką.  Tu ustawione są tablice informacyjne ze schematem przebiegu. Na całej długości trasa oznakowana jest znakami szlaku rowerowego. Z ul. Jasinieckiej ścieżka skręca w lewo w dukt leśny Lasu Gdańskiego. Po około 4,5 km szlak dociera do ul. Zamczysko.

Po przekroczeniu skrzyżowania z ul. Armii Krajowej szlak biegnie wzdłuż ogrodzeń ogródków działkowych. Po 6 km szlak doprowadza do Myślęcinka, gdzie również ustawione są tablice informacyjne ze schematem przebiegu. Bezpieczny przejazd przez ul. Armii Krajowej oraz Gdańską gwarantują sygnalizacje świetlne. To największy samodzielny projekt rowerowy zrealizowany w Bydgoszczy dzięki funduszom unijnym. Całkowity koszt tego zadania wyniósł ponad 2,3 mln zł, a dofinansowanie sięgnęło 1,4 mln zł.

W tym roku dzięk unijnemu wsparciu powstać ma szlak rowerowy łączący Bydgoszcz z Zalewem Koronowskim oraz Dąbrową Chełmińską przez Ostromecko.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker