Aktualności

W Starym Fordonie rusza rewitalizacja ul. Bydgoskiej

Od 11 lutego rozpoczną się prace przy rewitalizacji ul. Bydgoskiej na odcinku 350 m. oraz przyległych. W pierwszej kolejności zacznie się przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej. Koszt inwestycji wynosi6,1 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Strabag.

Na ul. Bydgoskiej przebudowywana będzie sieć wodno-kanalizacyjna. W związku z tym odcinek od ul. Bydgoskiej do ul. Korzeniowskiego będzie wyłączony z ruchu. Rozpoczęcie zasadniczych prac na ul. Bydgoskiej planowane jest wiosną. W ich trakcie ulica będzie wyłączona z ruchu. Ruch w kierunku ul. Wyzwolenia będzie się wówczas odbywał wyremontowaną w ubiegłym roku ulicą Kasztelańską. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jesienią.

Zgodnie z projektem na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa – takie rozwiązanie ma ograniczyć hałas i drgania w pobliżu wiekowych budynków. Na ulicy zainstalowane zostaną też wyspowe progi zwalniające. Dodatkowo wyniesione zostanie skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową. Kostka kamienna zostanie zastosowana na parkingach oraz do wyłożenia ścieku przykrawężnikowego. Poza tym ten materiał będzie wykorzystywany na przyległych ulicach, które również będą rewitalizowane w najbliższym czasie. Wszystkie rozwiązania na ul. Bydgoskiej zostały skonsultowane między innymi ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Starego Fordonu. Wzdłuż ulicy zamontowane zostaną stylowe latarnie. Z ulicy znikną napowietrzne linie energetyczne. Poprawi się również odwodnienie dzięki przebudowie kanalizacji deszczowej.

Do realizacji przygotowywane są również kolejne zadania związane z rewitalizacją Starego Fordonu. Kompletowana jest m.in. dokumentacja i pozwolenia niezbędne do ogłoszenia przetargu na przebudowę ulic i terenów rekreacyjnych znajdujących się nad Wisłą.  Powstaje też projekt nabrzeża. Poza tym, w tym roku planowane jest zlecenie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowy Rynku w Starym Fordonie.

Opracowano na podstawie materiałów UM Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker