Aktualności

W Starym Fordonie rusza rewitalizacja ul. Bydgoskiej

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Od 11 lutego rozpoczną się prace przy rewitalizacji ul. Bydgoskiej na odcinku 350 m. oraz przyległych. W pierwszej kolejności zacznie się przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej. Koszt inwestycji wynosi6,1 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Strabag.

Na ul. Bydgoskiej przebudowywana będzie sieć wodno-kanalizacyjna. W związku z tym odcinek od ul. Bydgoskiej do ul. Korzeniowskiego będzie wyłączony z ruchu. Rozpoczęcie zasadniczych prac na ul. Bydgoskiej planowane jest wiosną. W ich trakcie ulica będzie wyłączona z ruchu. Ruch w kierunku ul. Wyzwolenia będzie się wówczas odbywał wyremontowaną w ubiegłym roku ulicą Kasztelańską. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jesienią.

Zgodnie z projektem na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa – takie rozwiązanie ma ograniczyć hałas i drgania w pobliżu wiekowych budynków. Na ulicy zainstalowane zostaną też wyspowe progi zwalniające. Dodatkowo wyniesione zostanie skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową. Kostka kamienna zostanie zastosowana na parkingach oraz do wyłożenia ścieku przykrawężnikowego. Poza tym ten materiał będzie wykorzystywany na przyległych ulicach, które również będą rewitalizowane w najbliższym czasie. Wszystkie rozwiązania na ul. Bydgoskiej zostały skonsultowane między innymi ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Starego Fordonu. Wzdłuż ulicy zamontowane zostaną stylowe latarnie. Z ulicy znikną napowietrzne linie energetyczne. Poprawi się również odwodnienie dzięki przebudowie kanalizacji deszczowej.

Do realizacji przygotowywane są również kolejne zadania związane z rewitalizacją Starego Fordonu. Kompletowana jest m.in. dokumentacja i pozwolenia niezbędne do ogłoszenia przetargu na przebudowę ulic i terenów rekreacyjnych znajdujących się nad Wisłą.  Powstaje też projekt nabrzeża. Poza tym, w tym roku planowane jest zlecenie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” przebudowy Rynku w Starym Fordonie.

Opracowano na podstawie materiałów UM Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker