Aktualności

Ostrzeżenie o silnym wietrze

O

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zawiadamia:
Zjawisko: silny wiatr Stopień zagrożenia: 1 Obszar: dotyczy wszystkich powiatów Ważność: od godz. 04:00 dnia 14.01.2019 r. do godz. 20:00 dnia 14.01.2019 r. Przebieg: przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 75 km/h, z północnego-zachodu.


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% Uwagi: ostrzeżenie może być kontynuowane Źródło informacji: Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, Dyżurny synoptyk Anna Zielińska – Szefka

W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów, itp.

O wszelkich zauważonych zagrożeniach prosimy informować służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 52-58-59-888)

Dyżurny

Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker