Aktualności

Straż Miejska walczy ze smogiem

W 2018 roku Straż Miejska przeprowadziła łącznie 1342 kontrole. Strażnicy wystawili ponadto 101 mandatów na kwotę 16 400 zł i skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że spalanie odpadów na terenie nieruchomości grozi grzywną do 500 zł, a jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu nawet do 5 tys. zł. Dotyczy to również spalania odpadów (śmieci) w domowych paleniskach. Pamiętajmy o tym, że spalając śmieci (szczególnie tworzywa sztuczne, gumę itp) narażamy również zdrowie własne, swojej rodziny a także sąsiadów.

Sezon grzewczy co roku wiąże się ze zdecydowanym wzrostem zgłoszeń mieszkańców dotyczących dymiących kominów. Po otrzymaniu zgłoszenia strażnicy w pierwszej kolejności weryfikują, co jest przyczyną silnego dymienia. Dzięki współpracy z Centralnym Laboratorium Pomiarowo – Badawczym, próbki te poddawane są szczegółowej analizie. Sprawcy wykroczeń nie unikną kary. Za przedmiotowe wykroczenie grozi grzywna w drodze mandatu karnego do 500 zł. lub skierowanie sprawy do sądu.

Kontrole strażnicy prowadzą zarówno na zgłoszenia mieszkańców, jak również na podstawie obserwacji własnej. Warto zaznaczyć, że uniemożliwienie przeprowadzenia strażnikom takiej kontroli, jest przestępstwem.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker