Aktualności

Debata profilaktyczna w fordońskiej szkole SP 27 przy ul. Sielskiej

W Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Sielskiej odbyła się II Młodzieżowa Debata Profilaktyczna.

Spotkanie ze społecznością szkolną rozpoczęło się Wystawą Profilaktyczną prac uczniów z klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Wszystko w ramach realizowanego Grantu Profilaktycznego Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2018 roku w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomani w szczególności dziecii młodzieży.

II Debatę Profilaktyczną przeprowadziła Agata Pamuła przedstawicielka Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, która wraz z uczniami klas: VIIIb Szkoły Podstawowej i IIIa Gimnazjum przyglądała się plakatom wykonanym przez uczniów na temat profilaktyki uzależnień.

Rozmawiała z autorami prac oraz poprowadziła debatę profilaktyczną uświadamiającą młodzież o konsekwencjach i problemach, wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. Debata była burzliwa i owocna, zakończona miłym słowem i drobnym podarunkiem dla najbardziej zaangażowanych uczniów.

Organizatorem i koordynatorem działań w tym zakresie była pedagog szkolna  dr Wioletta Rudnicka – Bykowska, która na ręce Wychowawcy Klasy VIIIb Pani Marii Sadka składa serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów w klasie za przygotowanie pięknych plakatów – informuje  Agata Pamuła, ZPSNiP KP Bydgoszcz-Fordon.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker