Aktualności

Policjanci rozmawiali studentami zagranicznymi bydgoskiego UTP

W „Mikołajki” bydgoscy policjanci spotkali się z studentami zagranicznymi Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy. Tematem spotkania było przeciwdziałanie propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”.

Studenci na początku spotkania zostali obdarowani przez władze uczelni  słodkościami z okazji Mikołajek. Dzięki takim gestom poznają zwyczaje i kulturę polską.

Spotkanie na uczelni poświęcone było tematyce „Stereotypy, dyskryminacja, uprzedzenia – zagrożenia z tym związane”. Tematykę tego zagadnienia poprowadziła kom. Anna Frencel Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy do Spraw Ochrony Człowieka. Na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy co roku, w ramach wymiany studenckiej programu „Erasmus +”, uczestniczy ponad 150 studentów, głównie z Turcji, ale również Hiszpanii i Włoch. Bydgoscy policjanci podjęli współpracę z władzami uniwersytetu.

W ramach omawianego tematu policjantka omówiła różnice między uprzedzeniami a dyskryminacją.

W drugiej części spotkania sierż. sztab. Rafał Wohlfeil wraz z Moniką Karską z wydziału prewencji bydgoskiej komendy rozdali studentom ulotki z danymi teleadresowymi komisariatów znajdujących się na terenie Bydgoszczy oraz informacjami w języku angielskim, w jakich sytuacjach i w jaki sposób należy zawiadomić stróżów prawa o przestępstwie. Omówili działanie numeru alarmowego oraz zapoznali studentów z aplikacją „Moja Komenda”. Na koniec spotkania studenci potwierdzili, że zdobyte w spotkaniu informacje przyczyniły się do poprawy  poczucia ich bezpieczeństwa w naszym mieście – informuje Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker