Aktualności

Czy doszło do pobicia Jeremiego P. w toalecie komisariatu Fordonie?

W środę w sądzie odtworzono film z wizji lokalnej

Trawa rozprawa przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy. Jeremi P.  oskarżył dwóch funkcjonariuszy o napaść. Policjanci mieli bić po głowie i plecach. Do zdarzenia doszło w komisariacie policji w Fordonie w listopadzie 2017r. Funkcjonariuszom grożą kary do trzech lat więzienia. Nie przyznają się do winy. 
 

Początkowo funkcjonariusze utrzymywali, że poszkodowany  sam doprowadził się do samookaleczenia. Twierdzili, że to oni  zostali zaatakowani. Prokuratura jednak umorzyła postępowanie w tej sprawie. Śledczy nie dali wiary tym wyjaśnieniom. Policjanci trafili teraz na ławę oskarżonych. Odmówili składania wyjaśnień.  Na czas trwania procesu obaj zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.

Jeremi P. zeznał, że otrzymał co najmniej 15 ciosów w głowę, twarz i plecy. Policjanci mieli bić  go po głowie i plecach. Najpierw z otwartej ręki, a potem pięściami. Na chwilę stracił przytomność.

W akcie oskarżenia prok. Adam Kuraś zarzucał mundurowym, że działali wspólnie i w porozumieniu. Obaj  łazience komisariatu w Fordonie uderzali nieuzbrojonymi rękoma po twarzy i głowie poszkodowanego, powodując u niego liczne obrażenia.

 
 

 

 

.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker