Aktualności

Strażacy badali dziś powietrze w rejonie ul. Ludwikowo

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska

Przeprowadzone w czwartek przez Państwową Straż Pożarną badania powietrza, nie wykazały szkodliwych związków chemicznych. Powodem badań było pojawienie się  gęstego, ciemnego pyłu w rejonie ul. Ludwikowo. Przyczyną osadzania się pyłu była awaria filtrów kominowych w odlewni żeliwa.
 
Zgłoszenia do służb kryzysowych i straży pożarnej o pojawieniu się ciemnego osadu w rejonie ul. Ludwikowo, przekazali mieszkańcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

Strażacy przy użyciu spektrometru i rapidu sprawdzali skład pyłu oraz jego potencjalną toksyczność.  Wyniki badań przeprowadzonych przy użyciu rapidu nie wykazały żadnych zagrożeń. Próbka badana spektrometrem wykazała, że pył wchodzi w reakcję z lakierem samochodowym.

Wyniki te nie wykazały zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Osoby przebywające w pobliżu nie skarżyły się na żadne dolegliwości. Wstępne wyniki  pomiarów będą znane w piątek.  Na razie za wcześnie na stwierdzenie źródła i przyczyn emisji pyłu. W rejonie pojawienia się pyłu znajduje się kilka zakładów.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker