Aktualności

Międzyszkolna Liga Szachowa w SP 66 z nowym rekordem

Turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej rozgrywał się w dniu 24.11.2018r. w SP nr 66

Do zawodów przystąpiło aż 75 graczy z całego województwa. Byli zawodnicy z Łochowa, Rynarzewa, Osielska, Ciela, Białych Błot, Niemcza, Osielska, Koronowa, Borówna, Łubianki a także Włocławka i Tucholi. Oczywiście wielu zawodników było z różnych bydgoskich szkół.

W zawodach wziął udział także 4.letni Konrad Barczykowski z Przedszkola „Promyczek”, był to jego debiut i jako najmłodszy zawodnik został nagrodzony pucharem – skoczkiem wykonanym w technologii 3D.

W otwarciu turnieju uczestniczyli: Poseł na Sejm Piotr Król, Marek Wiśniewski z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta reprezentujący Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, Dyrektor SP 66 Małgorzata Pilewska-Woźniak, Jacek Rutkowski przewodniczący Komitetu Honorowego i Prezes firmy Mat-Bud oraz Arkadiusz Matczyński Prezes Ligi. Sędzią głównym zawodów był Karol Jaroch a towarzyszyli mu Jacek Górny, Renata Paprocka i Jarosław Żebracki oraz sędzia klasy młodzieżowej Mikołaj Włoch.

W Grupie A pierwsze miejsce zajął Antoni Paprocki z SP w Borównie przed Kacprem Kacprzakiem z SP 63 w Bydgoszczy i Stanisławem Paprockim.

Wyniki dostępne są pod adresem:

http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6192/results.html?l=pl&tb=10_

Z kolei w Grupie B pierwsze miejsce zajął Patryk Wójtowicz z SP 63 w Bydgoszczy przed Bożydarem Mierzwą z SP w Borównie i Erykiem Kiełbratowskim z Technikum Leśnego w Tucholi

Wyniki dostępne są pod adresem:

http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6193/results.html?l=pl&tb=10_

Przed rozdaniem nagród odbył się krótki koncert gitarzysty Adama Pazdygi pod kierownictwem Dyrektor Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Górsku Agnieszki Witki.

Kolejny turniej odbędzie się 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Górsku.

Zapisy dostępne są już na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker