Aktualności

Kiedy na placu Teatralnym w ciągu ul. Focha powstanie przystanek wiedeński ?

Pisaliśmy już na ten temat wielokrotnie. Teraz jest kolejne zapewnienie ze strony ZDMiKP   że prace  przy przystanku rozpoczną się latem 2019r.  Zakończenie zadania zostało zaplanowane na jesień przyszłego roku.

Kolejne przystanki wiedeńskie powstaną na ulicy Gdańskiej, odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Kamiennej. Budowa zakłada podniesienie jezdni do poziomu zbliżonego do wysokości podłogi w tramwaju na całej długości przystanku, czyli około 40 metrów.

Korekta wysokości nie tylko ułatwi wsiadanie i wysiadanie, ale również podniesie na wyższy poziom bezpieczeństwo pasażerów, korzystających z przystanku przy placu Teatralnym. Powstanie swoisty próg zwalniający, który zachęci kierowców do zdjęcia nogi z gazu i większej uwagi.

Realizacji zadania będzie towarzyszyło skrócenie obecnej zatoki dla autobusów, jak również budowa drogi dla rowerów wraz z dostosowaną dla cyklistów sygnalizacją świetlną. Wyłoniony w ogłoszonym przetargu wykonawca wymieni także fragmenty nawierzchni na ul. Focha oraz na skrzyżowaniu z ul. Gdańską wraz z wymianą kostki betonowej w torowisku na wlocie ul. Gdańskiej.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker