Aktualności

Wracają ulgi dla seniorów!

Rada Miasta na dzisiejszej sesji uchwaliła, że emeryci powyżej 65 roku życia, honorowi krwiodawcy oraz pracownicy MZK będą znów jeździć za darmo po Bydgoszczy.

 Głosami opozycji radni przyjęli obywatelski projekt w tej sprawie. Za przywróceniem zniesionych niedawno ulg głosowało 15 radnych, przeciw oddano 13 głosów. Projekt poparli wszyscy członkowie rady poza rządzącą Platformą Obywatelską. Rafał Bruski proponował, aby emeryci płacili 60 złotych za pół roku korzystania z komunikacji miejskiej.

List od Bogdana Dzakanowskiego

Dziś Rada Miasta Bydgoszczy podjęła bardzo ważną decyzję. Radni po raz pierwszy stanęli po stronie mieszkańców Bydgoszczy, a nie po stronie oderwanego od rzeczywistości Prezydenta Rafała Bruskiego z Platformy Obywatelskiej. Platforma Obywatelska i Prezydent Bruski nie dostrzegają bardzo dużego rozwarstwienia wśród mieszkańców Bydgoszczy. Chcieli zabrać kilku złotowe ulgi honorowym dawcom krwi, emerytom, rencistom oraz pracownikom MZK, a z drugiej strony ze środków publicznych Platforma Obywatelska w naszym województwie dofinansowuje w wysokości 600 zł do każdego biletu lotniczego do Warszawy. Na takie postępowanie z naszej strony nie ma i nie będzie zgody. Cieszę się, że projekt uchwały, który przygotowałem w imieniu Bydgoskiej Bramy Porozumienia, który poparło kilkanaście tysięcy mieszkańców dziś uzyskał w głosowaniu poparcie większości Radnych Rady Miasta Bydgoszczy.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy podpisali się pod projektem uchwały oraz tym którzy popierali mnie podczas organizowania tego społecznego projektu. Dziękuję również Konstantemu Dombrowiczowi. Bez jego merytorycznego wsparcia przy przygotowywaniu tej uchwały dzisiaj ta uchwała byłaby niemożliwa. Chciałbym wierzyć, że jest to początek końca rządów Prezydenta Rafała Bruskiego i Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy. Oby te rządy takiego nieudacznika jak najszybciej przeszły do historii.

Z poważaniem

Bogdan Dzakanowski

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker