Aktualności

Na ul. Bydgoskiej pokazali się drogowcy

 

Na ul. Bydgoskiej wykonawca w okresie zimowym będzie realizować prace, które nie spowodują znaczących utrudnień w ruchu. Na rewitalizację ZDMiKP zarezerwował ponad 6 mln zł.

Za plac budowy odpowiada firma Strabag. W pierwszej kolejności wykonawca będzie prowadzić pomiary geodezyjne i inwentaryzację uzbrojenia podziemnego. W okresie zimowym przy sprzyjających warunkach prowadzone będą też roboty związane z przebudową uzbrojenia podziemnego. Wykonawca zakłada, że nie będą one istotnie wpływać na utrudnienia w ruchu. Zasadnicze prace budowlane związane z przebudową konstrukcji jezdni i chodników realizowane będą wiosną.  

Na jezdni ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Na ulicy zainstalowane zostaną też wyspowe progi zwalniające. Dodatkowo wyniesione zostanie skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową. Kostka kamienna zostanie zastosowana na parkingach oraz do wyłożenia ścieku przykrawężnikowego.

Poza tym ten materiał będzie wykorzystywany na przyległych ulicach, które również będą rewitalizowane w najbliższym czasie. Wzdłuż ulicy zamontowane zostaną stylowe latarnie. Z ulicy znikną napowietrzne linie energetyczne. Poprawi się również odwodnienie dzięki przebudowie kanalizacji deszczowej. W zakres zadania wchodzi też przebudowa fragmentów ulic: Mącznej, Rakowej, Góralskiej, Przy Bóżnicy, Rynek i Piekary. W najbliższych miesiącach prace  związane z rewitalizacją Starego Fordonu  będzie realizować też  komunalna spółka ADM.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker