Aktualności

Ślubowanie czwartego rocznika uczniów klasy policyjnej w ZS nr 24 w Bydgoszczy

Głównym punktem programu było wygłoszenie uroczystej roty ślubowania przez podopiecznych klasy policyjnej

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Przemysław Mielczarek wziął udział w ślubowaniu czwartego już rocznika uczniów klasy policyjnej. Uroczystość ta odbyła się w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy.

W miniony czwartek (18.10.2018) w Zespole Szkół nr 24 przy ulicy Puszczykowej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów kolejnej już klasy policyjnej. Opiekunem tej klasy został sierż. sztab. Rafał Wohlfeil z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy.

Szkoła na tę uroczystość zaprosiła również Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Macieja Daszkiewicza oraz Koordynatora klas mundurowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego asp. Sławomira Szeląga z komendy wojewódzkiej.

Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych gości kilka atrakcji, między innymi pokaz musztry wojskowej.Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przygotowanie profesjonalnie wykształconych kandydatów do pracy w policji oraz w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny. Młodzi ludzie zapoznają się nie tylko z aktami prawnymi regulującymi naszą pracę, ale także przyjrzą się z bliska, od tzw. „kuchni” naszym codziennym obowiązkom służbowym informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

zdjęcia:

Małgorzata Kaczmarek

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker