Aktualności

Ślubowanie czwartego rocznika uczniów klasy policyjnej w ZS nr 24 w Bydgoszczy

Głównym punktem programu było wygłoszenie uroczystej roty ślubowania przez podopiecznych klasy policyjnej

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Przemysław Mielczarek wziął udział w ślubowaniu czwartego już rocznika uczniów klasy policyjnej. Uroczystość ta odbyła się w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy.

W miniony czwartek (18.10.2018) w Zespole Szkół nr 24 przy ulicy Puszczykowej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów kolejnej już klasy policyjnej. Opiekunem tej klasy został sierż. sztab. Rafał Wohlfeil z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy.

Szkoła na tę uroczystość zaprosiła również Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Macieja Daszkiewicza oraz Koordynatora klas mundurowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego asp. Sławomira Szeląga z komendy wojewódzkiej.

Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych gości kilka atrakcji, między innymi pokaz musztry wojskowej.Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przygotowanie profesjonalnie wykształconych kandydatów do pracy w policji oraz w innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny. Młodzi ludzie zapoznają się nie tylko z aktami prawnymi regulującymi naszą pracę, ale także przyjrzą się z bliska, od tzw. „kuchni” naszym codziennym obowiązkom służbowym informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

zdjęcia:

Małgorzata Kaczmarek

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker