Aktualności

Dom w Fordonie – w jakiej cenie?

Średnia cena domu na bydgoskim Fordonie wynosi 665 tys. zł – tak wynika z informacji portalu nieruchomości Domy.pl. Ta część miasta obfituje raczej w duże budynki, a im większy dom chcemy kupić, na tym niższą cenę metra kwadratowego możemy liczyć. Przeciętna stawka za metr kwadratowy to 2,9 tys. zł.

Średnia cena za dom o powierzchni od 100 do 150 m² wynosi 400 tys. zł przy 3,1 tys. zł za metr kwadratowy. Znajdują się tu najtańsze domy w całym mieście, o cenach od 170 tys. zł. Warto jednak uważnie czytać propozycje sprzedaży – oferty te to często działki z zaledwie rozpoczętą budową domu. Stawki za domy wykończone, gotowe do zamieszkania, choć potrzebujące na przykład odświeżenia, zaczynają się mniej więcej od 280 tys. zł. Ceny najdroższych domów dochodzą 620 tys. zł i są to budynki w zabudowie szeregowej.

Domy o metrażu od 151 m² do 200 m² odznaczają się stosunkowo niewielką rozpiętością cen: od 280 tys. zł do 890 tys. zł. W grupie tej przeważają oferty domów w zabudowie szeregowej – należą do nich i najtańsze, i najdroższe budynki. Różnice w cenie spowodowane są stanem, wiekiem i położeniem domu. Domy wolnostojące tej wielkości tworzą dwie kategorie: do ok. 500 tys. zł są to budynki w stanie surowym, a za większe kwoty oferowane są domostwa gotowe do zamieszkania. Średnia cena to 545 tys. zł przy 3 tys. zł za metr kwadratowy.

Charakterystyczną cechą domów o wielkości 201-250 m² jest ich przystosowanie do prowadzenia działalności handlowo-usługowej, na przykład gastronomicznej. Przystosowanie to posiadają niezależnie od ceny. Cechą różnicującą stawki jest głównie standard budynku. Za najwyżej wycenione domy zapłacimy do 899 tys. zł, zaś najtańsze możemy nabyć już za 285 tys. zł.

Według danych portalu Domy.pl, budynki o metrażu od 251 do 300 m² stanowią największą grupę ofert na fordońskim rynku wtórnym. Przeciętna stawka wynosi 677 tys. zł, czyli jest niewiele wyższa niż w poprzedniej grupie, gdzie wynosiła 612 tys. zł. Za to cena za metr kwadratowy jest tu najniższa: 2,4 tys. zł w porównaniu do 2,7 tys. zł w poprzedniej kategorii. Najtańsze domy można nabyć już za 330 tys. zł – wszystkie oferowane są w stanie surowym, jednak także umożliwiają prowadzenie działalności gospodarczej.

Podczas szukania domu na Fordonie nie można pominąć także gmachów większych niż 301 m². Odznaczają się bardzo wysoką średnią: 1,1 mln zł. W grupie tej sytuują się najwyżej wycenione domy w dzielnicy, za które zapłacić należałoby 2,5 mln zł – warto jednak zauważyć, że sprzedający przewidują możliwość negocjacji. Za najtańsze domy tej wielkości zapłacimy 550 tys. zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker