Aktualności

Rowerzyści na celowniku bydgoskich policjantów

Policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym

Niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego nazywa się pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Ich nie chroni karoseria pojazdu. Działania pn. „Rowerzyści”  miała na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego korzystających z jednośladów. Bacznie też przyglądali się tej grupie „niechronionych uczestników”, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci skontrolowali 21 rowerzystów i 271 kierowców innych pojazdów. Ujawnili łącznie 20 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów.  Połowa to jazda po chodniku lub przejściu dla pieszych. Natomiast w 8 przypadkach stwierdzili brak wymaganego oświetlenia jednośladów.  Ujawniono też 2 inne wykroczenia rowerzystów np. niekorzystanie z drogi dla rowerów. W czasie działań policjanci ujawnili także 4 wykroczenia popełnione przez kierujących innymi pojazdami, gdzie pokrzywdzonymi byli rowerzyści.

Rowerzysta ma obowiązek poruszać się drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów, o ile takie są wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Chodnik jest częścią drogi przeznaczoną dla pieszych! Kierujący jednośladem może z niego skorzystać w ściśle określonych sytuacjach

Apelujemy do wszystkich użytkowników poruszających się po drogach o przestrzegania zasad ruchu drogowego, a przede wszystkim wzajemną życzliwość i szacunek.

Autor: podkom. Lidia Kowalska/ asp. Remigiusz Rakowski
 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker