Aktualności

Od 1 października autobusem linii nr 82 pojedziemy ulicami Pod Skarpą i Zamczysko.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Od poniedziałku (1 października) linia nr 82 zacznie obsługiwać rozbudowujące się osiedle wokół ul. Zamczysko. Autobusy pojadą przebudowanymi ulicami Pod Skarpą i Zamczysko. Na przystanki będą podjeżdżać co około 30 minut.

 

Wydłużenie linii nr 73 i 82. Ma jeszcze bardziej poprawić obsługę komunikacyjną tej części miasta. Od poniedziałku linia nr 73 będzie zawracać na nowym rondzie na styku ulic Matki Teresy z Kalkuty, J. Grussa oraz Pod Skarpą. Końcowy przystanek „Eskulapa” będzie znajdował się w dobudowanej zatoce.

Z kolei linia nr 82 zostanie skierowana do nowej pętli „Zamczysko” znajdującej się w rejonie skrzyżowania z ul. Ciszewskiego, gdzie powstaje osiedle domów jednorodzinnych. Autobusy od strony osiedla Przylesie pojadą następującymi ulicami: Korfantego, Pod Skarpą, Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego, Jasiniecką, Pod Skarpą, Zamczysko. Na przystankach będą zjawiać się średnio co 30 minut. Z dokładnymi rozkładami można już zapoznać się na stronie ZDMIKP.

Zmiany w komunikacji będą umożliwiać jeszcze większej liczbie pasażerów korzystanie z miejskich autobusów. Wcześniej ze środków miasta przebudowano ulice Zamczysko i Pod Skarpą oraz wybudowano od podstaw ulice Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasiniecką.

Przypominamy, że od 15 września, przez osiedle Eskulapa kursuje również nowa linia podmiejska nr 98 łącząca Nowy Fordon z Osielskiem, Maksymilianowem  i Bożenkowem.

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker