Aktualności

Od 1 października autobusem linii nr 82 pojedziemy ulicami Pod Skarpą i Zamczysko.

Od poniedziałku (1 października) linia nr 82 zacznie obsługiwać rozbudowujące się osiedle wokół ul. Zamczysko. Autobusy pojadą przebudowanymi ulicami Pod Skarpą i Zamczysko. Na przystanki będą podjeżdżać co około 30 minut.

 

Wydłużenie linii nr 73 i 82. Ma jeszcze bardziej poprawić obsługę komunikacyjną tej części miasta. Od poniedziałku linia nr 73 będzie zawracać na nowym rondzie na styku ulic Matki Teresy z Kalkuty, J. Grussa oraz Pod Skarpą. Końcowy przystanek „Eskulapa” będzie znajdował się w dobudowanej zatoce.

Z kolei linia nr 82 zostanie skierowana do nowej pętli „Zamczysko” znajdującej się w rejonie skrzyżowania z ul. Ciszewskiego, gdzie powstaje osiedle domów jednorodzinnych. Autobusy od strony osiedla Przylesie pojadą następującymi ulicami: Korfantego, Pod Skarpą, Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego, Jasiniecką, Pod Skarpą, Zamczysko. Na przystankach będą zjawiać się średnio co 30 minut. Z dokładnymi rozkładami można już zapoznać się na stronie ZDMIKP.

Zmiany w komunikacji będą umożliwiać jeszcze większej liczbie pasażerów korzystanie z miejskich autobusów. Wcześniej ze środków miasta przebudowano ulice Zamczysko i Pod Skarpą oraz wybudowano od podstaw ulice Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasiniecką.

Przypominamy, że od 15 września, przez osiedle Eskulapa kursuje również nowa linia podmiejska nr 98 łącząca Nowy Fordon z Osielskiem, Maksymilianowem  i Bożenkowem.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker