Aktualności

Powstaje Bydgoskie Centrum Usług Senioralnych wraz z Klubem Seniora.

Przy ul. Fredry  starsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z usług m. in. opiekuńczych i doradczych.  Ponadto ruszy projekt „Złota Rączka dla Seniora”, dzięki któremu możliwa będzie pomoc osobom starszym w drobnych naprawach domowych.

W październiku wystartuje projekt „Złota Rączka dla Seniora 65+”. Polegać będzie na świadczeniu pomocy w prostych sprawach technicznych w miejscu zamieszkania seniora. Pomoc obejmować będzie m. in. usługi naprawcze niewymagających specjalistycznej wiedzy czy uprawnień (wkręcanie korków, regulacja drzwi, naprawa cieknącego kranu itd.). Potrzebę wykonania takiej usługi będzie można zgłaszać telefonicznie lub osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Kolejnym ważnym krokiem związanym z troską o seniorów jest powstanie Bydgoskiego Centrum Usług Senioralnych wraz z Klubem Seniora. Centrum powstanie przy ul. Fredry, w budynku dawnego gimnazjum. Jego otwarcie planowane jest na grudzień tego roku. Dzięki powstaniu Centrum, seniorzy będą mogli skorzystać z pomocy doradcy, z punktu informacyjnego, a także zamawiać usługi opiekuńcze i wspierające, uczestniczyć w zajęciach integracyjnych, wydarzeniach artystycznych. W Centrum będzie także możliwość skonsultowania się z geriatrą, prawnikiem, psychologiem, psychiatrą, dietetykiem. 

Kolejną nowością jest tzw. bransoletka życia. W Bydgoszczy dostępnych będzie ich ok. 800 sztuk – 500 w ramach wojewódzkiego programu teleopieki, a kolejne 300 pozyska miasto w ramach środków unijnych.  Bransoletka życia to opaska na rękę lub zawieszka na szyję, dzięki której możliwe jest szybkie wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Nadajnik wysyła sygnał do Centrum operacyjnego i w zależności od sytuacji – Centrum wzywa karetkę lub osobę do pomocy. Program ma ruszyć w styczniu 2019 – wtedy też pojawi się informacja o naborze. 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker