Aktualności

Policja rozpoczęła kampanię informacyjną jak senior może ustrzec się przed oszustami

Komenda Główna Policji, razem ze Związkiem Banków Polskich, rozpoczęła kampanię informacyjną jak senior może  ustrzec się przed oszustami. Tylko w pierwszym półroczu tego roku oszukano w całym kraju blisko 1700 seniorów na łączną kwotę prawie 27 mln zł .

Złodzieje znaleźli kolejny sposób, by okraść łatwowierne, starsze osoby. Wyszukują w książkach telefonicznych imiona, które mogą wskazywać na podeszły wiek . Zawsze dzwonią na numery stacjonarne. Codziennie nawet kilkuset seniorów odbiera telefony od oszustów.

Metoda „na wnuczka” została przez nich zmodyfikowana . Przestępcy podszywają się pod pracowników rozmaitych służb, w tym także policjantów. Emeryci oddają im bardzo często oszczędności całego życia. Wiele starszych osób wzięło kredyty, by pieniądze przekazać złodziejom. Mimo że padli ofiarą wyłudzaczy, pożyczki będą musieli spłacić.

Najnowsza jest metoda na tzw. „parawan „. Przychodzi dwóch fachowców. Jeden się przedstawia że jest np. z wodociągów i musi sprawdzić wodomierze. Drugi zostaje w przedpokoju, a potem myszkuje po szafach.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker