Aktualności

Dokonał 27 oszustw, głównie na terenie Fordonu

Do aresztu trafił 53-latek podejrzany o dokonanie łącznie 27 oszustw, głównie na terenie Fordonu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Kryminalni poszukiwania mężczyzny wszczęli w związku z szeregiem oszustw, których dokonywał głównie na terenie Fordonu. Jego metoda była prawie zawsze taka sama. Najpierw dawał ogłoszenie oferty pracy. Gdy zgłaszała się do niego zainteresowana osoba, pod pretekstem wykonania badań lekarskich potrzebnych do pracy, żądał od niej pieniędzy. Były to kwoty w wysokości od 100 do 500 złotych. Następnie przyjeżdżał razem z pokrzywdzonym pod szpital. po wejściu do budynku znikał.  Ten przestępczy proceder mężczyzna prowadził również na terenie Bydgoszczy, Szubina i Żnina.

Kryminalni z bydgoskiego Fordonu doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie łącznie usłyszał 27 zarzutów związanych z oszustwami. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 53-latka na 3 miesiące. Teraz może mu grozić większa kara z uwagi na to, że przestępstw tych dopuszczał się w warunkach tzw. „recydywy”- informuje mł.asp. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker