Aktualności

Kulinarny Puchar Świata w OPONEO

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Na zaproszenie szefostwa bydgoskiej spółki OPONEO. pl s.a.  firmę odwiedziła delegacja Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.  Zaproszeni dziennikarze mogli degustować potrawy serwowane przez Reprezentację Kucharzy Wojska Polskiego.

Ekipa wyśmienitych kucharzy trenowała gotując na żywo dla kilkuset pracowników firmy OPONEO.  Była to próba generalna przed tegorocznym Kulinarnym Pucharem Świata który odbędzie się w listopadzie br. w Luksemburgu.

 Ambasadorem Polski w tegorocznym konkursie jest utalentowana Reprezentacja Kucharzy Wojska Polskiego, którą trenuje szef kuchni Tomasz Welter. Reprezentacja ma już za sobą takie sukcesy jak brązowy medal na Olimpiadzie Kulinarnej w 2012 roku w Erfurcie oraz brązowy medal Pucharu Świata w Luksemburgu. Ponadto co roku w rocznicę przyjęcia Polski, Węgier, Słowacji i Czech do NATO przygotowuje część bankietową, która od lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród gości.

W tym roku, wyjątkowo, nie tylko Jurorzy w Luksemburgu będą mogli kosztować i oceniać mistrzowskie potrawy naszej Reprezentacji. Przywilej ten spotkał także bydgoszczan, a dokładniej pracowników bydgoskiej firmy OPONEO.PL, która co prawda działa na międzynarodowym rynku, jednak z kuchnią na tak wysokim, światowym poziomie jeszcze się nie spotkała.

Nie była to bowiem przysłowiowa grochówka i karkówka. Sześcioosobowa drużyna Reprezentacji Wojska Polskiego, w ramach treningu, przygotowali w firmowej kantynie Spółki dania, jakie będą prezentować w Luksemburgu a są to dwa rodzaje mięsa, dodatki skrobiowe i warzywne, bufet sałatkowy, zupa i deser.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker