Aktualności

Wykazali obywatelską postawę. Zostali nagrodzeni przez policję

Postawę dwóch mieszkańców Inowrocławia wyróżnił Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak. Dzięki jednemu z mężczyzn, oszust odszedł z niczym, a seniorka ochroniła swoje pieniądze. W drugim przypadku nietrzeźwemu kierowcy udaremniono jazdę.

Wczoraj  do inowrocławskiej komendy, insp. Marcin Ratajczak, zaprosił dwóch mężczyzn: Pana Janusza i Pana Macieja. To oni zaangażowali się, choć nie musieli, w sytuacje, które zapobiegły popełnieniu przestępstw. Po prostu tak czuli. Nie nazywają się bohaterami, lecz mają osobistą satysfakcję.

Przypomnijmy: w sierpniu do seniorki mieszkającej w Inowrocławiu zadzwonił telefon. Najpierw rozmawiała z nią rzekoma kuzynka. Potem mężczyzna w słuchawce podał, że jest policjantem CBŚP i powiedział, że wraz z prokuratorem prowadzi czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży pieniędzy. Gdy telefon zadzwonił, zażądała od rzekomego policjanta, by po odbiór gotówki przyjechał radiowozem. Kobieta wróciła do taksówki i wyjawiła kierowcy, panu Januszowi,  co tu robi. Ten niezwłocznie też przywiózł seniorkę do inowrocławskiej komendy policji. Szczęśliwie seniorka uchroniła swoje pieniądze.

Również w sierpniu, w Inowrocławiu przy jednym z marketów interweniowała policja. Zgłoszenie pochodziło od Pana Macieja, który był świadkiem negatywnego zachowania jednego z kierowców, a zatroszczył się o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas wsiadania do swojego pojazdu zauważył, jak w zaparkowanym peugeocie siedzi mężczyzna który  pił z butelki  trunek. Pijany kierowca odpalił samochód i próbował odjechać. Uniemożliwił mu to interweniujący mężczyzna.

Podczas wczorajszej wizyty w komendzie, obu mężczyznom podziękował za takie reakcje Komendant Powiatowy Policji. Wręczył im wyjątkowe statuetki z napisem „W podziękowaniu za właściwą postawę na rzecz bezpieczeństwa”. Były też listy gratulacyjne i upominki -informuje asp. szt. Izabella Drobniecka ,Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker