Aktualności

VW cabrio po wodzie do Brdyujścia

Jedną z atrakcji po zakończeniu pierwszego w Polsce Triathlonu Kajakowego była możliwość skorzystania z rejsu wodnym samochodem do złudzenia przypominającym Volkswagena Cabrio.

W sobotę odbył się na Brdzie I Triathlon Kajakowy. To pierwsze tego typu zawody w Polsce.

Rywalizacja rozpoczęła się od pływania na basenie Astorii. Później zmagania przeniosły się do Przystani Bydgoszcz. Kolejna konkurencją był bieg wokół Wyspy Młyńskiej. Na koniec zawodów uczestnicy ścigali się kajakami po Brdzie. Zwycięzcy zmagań otrzymali nagrody rzeczowe, medale i puchary. Organizatorami imprezy byli CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe i Przystań Bydgoszcz – informuje jeden z organizatorów, Bartosz Grześkowiak.

Po zawodach , na Brdzie koło Opery, można było skorzystać z rejsu motorówkami do złudzenia przypominającymi sylwetką VW Cabrio. Jedna z łódek posiada oznaczenia oraz przyrządy jakie dawniej stosowały Ogniwa Rzeczne Milicji Obywatelskiej a druga wyglądała jak nowojorska taksówka.

Od 1 maja uruchomiamy przy Marinie wypożyczalnię motorówek, skuterów i rowerów wodnych. Na początek w skład naszej minifiotylii wejdzie 6 czteromiejscowych „Volkswagenów”. Motorówki są wyposażone w doczepne silniki o mocy 6 KM co pozwala rozwijać prędkość do 12km/h. Koszt godzinnej przejażdżki wstępnie skalkulowaliśmy na 85 złotych – mówi Katarzyna Pytlińska, armator bydgoskiej rzecznej flotylli.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker