Aktualności

Policyjne działania na drogach „Bezpieczny sierpień 2018″

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Dzisiaj (14.08.18) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają ogólnopolskie działania na drogach pn. „Bezpieczny sierpień 2018”. Akcja potrwa do piątku (16.08.18). Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypadające na dzień 15 sierpnia święto to doskonała okazja do wyjazdu na odpoczynek. W związku z powyższym funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach. Od dzisiaj (14.08.18) kujawsko-pomorscy policjanci będą brali udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Bezpieczny sierpień 2018”, które potrwają do piątku (16.08.18). Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. W tym czasie na drogach spodziewać się należy, jak zawsze, większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali z oznakowanych radiowozów i z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory oraz służbowych motocykli.

Policjanci będą:

  • ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
  • reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,
  • kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
  • zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.    

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker