Aktualności

Działania policji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego nazywa się pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Policjanci ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów. 3 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a 17 pouczonych. W 13 przypadkach również rowerzyści dopuścili się złamania przepisów dotyczących pieszych

Zdarza się, że w przypadku zderzenia z pojazdem, piesi i rowerzyści giną czy zostają ranni.   Akcja ta jest organizowana cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie też przyglądali się „niechronionym uczestnikom”, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek stosowania odblasków. Kolejny raz zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodzepodkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker