Aktualności

Karetki pogotowia w upały jeżdżą głównie do zasłabnięć

W upały jest dużo  zasłabnięć. Tylko w ciągu 12 ostatnich godzin  pogotowie wyjeżdżało w Bydgoszczy 200 razy.  Jest to dwa razy więcej niż zwykle.
 

Upał powoduje odwodnienie.  Może nawet doprowadzić do śmierci. Szczególnie trzeba zadbać o starszych, dzieci i pracujących na zewnątrz. 

Absolutnie nie wolno zostawiać nikogo w zamkniętym samochodzie. Wchodząc do wody trzeba powoli się zanurzać. Szok termiczny może też doprowadzić do zatrzymania akcji serca.

Komentarze

Powiązane artykuły

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker