Aktualności

Linia podmiejska nr 98 połączy Przylesie z miejscowościami w gminie Osielsko

W połowie września zacznie kursować  linia  nr 98. Autobusy  z pętli Przylesie pojadą między innymi ulicą Pod Skarpą.  Ułatwi  to dojazd na osiedle Eskulapa  Wcześniej w ten rejon skierowano linie nr 73 oraz 82.

Osiedle Eskulapa to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów Bydgoszczy. W tym rejonie w budownictwo jednorodzinne inwestują osoby prywatne, a deweloperzy wznieśli już ponad 30 budynków wielorodzinnych. Ulice, którymi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej otrzymały nowy asfalt. Na osiedlu Eskulapa asfaltowe nawierzchnie zyskały ulice Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i część Jasinieckiej. W remoncie jest również ulica Zamczysko.

Obecnie przebudowywana jest ulica Zamczysko, łącząca osiedle Eskulapa z Myślęcinkiem. Trwa tam układanie nowych nawierzchni. Jezdnia jest też poszerzana.

Rozpoczęła się też budowa ul. Sybiraków. W ramach pilotażowego programu pojawią się na niej ażurowe płyty. Obecnie trwają prace ziemne i przy podbudowie na pierwszych odcinkach. Drogowcy w trakcie robót starają się zapewnić dojazd do jak największej liczby posesji. Łączny koszt inwestycji  to 1,2 mln zł. Prace budowlane potrwają około 2 miesięcy

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker