AktualnościHistoria FordonuStyl życia

Ośrodek wypoczynkowy w Borównie popada w ruinę.

Na terenie grasują złodzieje. Zobacz jak obiekt wygląda teraz!

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wojskowy Ośrodek Wypoczynkowy w Borównie od blisko siedmiu lat czeka na kupca. – Teren z domkami i piaszczystą plażą zajmuje 11 hektarów. Obiekt powoli popada w ruinę. Po terenie oprowadził nas były ratownik, który z łezką w oku opowiadał o świetności tego obiektu.

– Kilkanaście lat temu byłem tu ratownikiem. Pamiętam jak przyjeżdżali żołnierze, którzy dopiero co wrócili do Polski z misji w Afganistanie – świętowało pół ośrodka – wspomina z uśmiechem na twarzy Sebastian. – W ośrodku na krótko przed zamknięciem były głównie kolonie dla dzieci. Mało było chętnych na turnusy tygodniowe w ośrodku, który oprócz położenia nad wodą nic więcej nie oferował. Kuchnia przypominała tą ze stołówki wojskowej, pokoje nie miały klimatyzacji, telewizorów. To nie miało prawa dalej funkcjonować – dodaje.

Obiekt jest w gestii spółki Domy Wczasowe WAM Revita w Warszawie. Obecnie zarządza nim Wojskowy Dom Wypoczynkowy w Pieczyskach. Piękny kiedyś ośrodek popada powoli w ruinę, bo ochrona już jest tylko, gdy włączy się alarm, a nie jak wcześniej całą dobę. To sprawiło, że wiele elementów wyposażenia już zginęło. Podobno nie ma popytu na tego typu obiekty.

Zarządca nie chce udostępniać plaży WOPR-owi który zarządza sąsiednim kąpieliskiem. Gmina Dobrcz z kolei nie chce finansować cudzej plaży. Pozostaje jedynie wierzyć, że obiekt nie zginie śmiercią naturalną.

Tak było do 2012 roku:
– ośrodek posiadał 210 miejsc noclegowych.
– WDW prowadził działalność od maja do września
– oferował wczasy rodzinne, kolonie letnie, zielone szkoły, konferencje, zjazdy i szkolenia.

Do dyspozycji gości były:
– parking strzeżony,
– strzeżone kąpielisko,
– wypożyczalnia sprzętu wodno – turystycznego,
– sala klubowa ze stołem bilardowym i kręgielnia
– dwa place zabaw dla dzieci,
– boiska do gry w piłkę nożną, siatkową, koszykową, ręczną,
– kort tenisowy i boisko do kometki
– czytelnia,
– strzelnica do broni pneumatycznej,
– estrada z kręgiem tanecznym, bufet,
– tor łuczniczy
– sala konferencyjna.

Obecny stan ośrodka obrazują zdjęcia. W kilku pokojach widać, że organizowane były libacje.  W jednym ktoś regularnie pomieszkuje. Na terenie spotkaliśmy grupy złomiarzy, którzy na widok ludzi z aparatami zaczęli uciekać w popłochu. 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły