Aktualności

W ten weekend popłyń kajakiem ze Stowarzyszeniem Obywatel Działa.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Do weekendowej aktywności zaprasza bydgoszczan Stowarzyszenie Obywatel Działa. W sobotę (28.07) chętni będą mogli wziąć udział w spływie kajakowym na trasie Klub Sportowy Gwiazda – HSW Łuczniczka. W niedzielę (29.07) organizacja zaprasza rodziny z dziećmi na całodniowy wypad w Bory Tucholskie. Wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie są całkowicie darmowe.

Bydgoskie Stowarzyszenie Obywatel Działa przygotowało dla mieszkańców miasta ciekawą propozycję na spędzenie weekendu. Już w sobotę (28.07) o 9.30 spod mariny przy Klubie Sportowym Gwiazda ruszy spływ kajakowy prowadzony na trasie Nowego Kanału Bydgoskiego – HSW Łuczniczka. Kajakowa wycieczka to nie tylko okazja do spędzenia miłego przedpołudnia, ale i poznania historii miasta. Grupie będzie bowiem towarzyszył przewodnik, który przybliży przeszłość mijanych budynków i miejsc. Wycieczka organizowana jest w ramach projektu Bydgoszcz z kajaka i współfinansowana z budżetu Miasta Bydgoszcz – jej uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Aby zgłosić swój udział, należy wysłać maila na adres obywateldziala@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.

Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spływie stowarzyszenie zaprasza do udziału w drugim już spacerze z cyklu Pokochaj swój region. Do udziału w tym wydarzeniu w szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi. Tym razem grupa poznawać będzie Bory Tucholskie spacerując na trasie Tuchola – Cekcyn. Zarówno trasa jak i dystans (ok. 10 km) jest przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach wycieczki. Wózki z dużymi kołami, wszelkiego rodzaju nosidełka są mile widziane. Po drodze odwiedzimy rezerwat Doliny Rzeki Brda natomiast zwieńczeniem wycieczki będzie wspólny wypoczynek na kąpielisku w Cekcynie. Grupa spotyka się w niedzielę (29.07) na Dworcu PKP Główna o 7.50. Powrót planowany jest na godzinę 16.32 pociągiem relacji Cekcyn – Bydgoszcz. Uczestnicy wydarzenia dzięki wsparciu z budżetu województwa Kujawsko – Pomorskiego nie ponoszą żadnych kosztów poza kosztem transportu.

Więcej informacji:
Bydgoszcz z kajaka – stary i nowy Kanał Bydgoski
W dolinie rzeki Brda – rodzinna wycieczka piesza Tuchola – Cekcyn
Profil Stowarzyszenia na Facebook.com

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker