Aktualności

Wyszogród -złomiarze próbowali ukraść krzyż

Wczoraj miała miejsce próba zniszczenia i kradzieży pamiątkowego krzyża na Wyszogrodzie.

Sprawcy próbowali pociąć metalową konstrukcję na złom. Całe szczęście ktoś z mieszkańców pobliskich bloków zauważył niepokojące działania. Wezwano na miejsce staż miejską i policję która ujęła złomiarzy.

Chciałbym mocno zaapelować do wszystkich osób przebywających w okolicach Wyszogrodu. Musimy zwracać baczniejszą uwagę na teren dawnego grodziska. To miejsce historycznego Grodu Książęcego.  Wyszogród to również kolebka Fordonu i miejsce pobytu Św. Wojciecha. Ten teren powinien być zagospodarowany i objęty skuteczną ochroną.  W ostatnim czasie archeolodzy z UMK prowdzili tu badania uwięńczone ważnymi odkryciami. Teraz okolice wzgórza  są  miejscem spotkań pijaczków – mówi Robert Szatkowski, prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród, organizator Festynów Historycznych.

Krzyż  został zabezpieczony przez odpowiednie służby. Dochodzenie w sprawie usiłowania kradzieży prowadzi komisariat policji w Fordonie. Trawa ustalania właściciela metalowej konstrukcji oraz charakteru w jakim została tam zamontowana. Prawdopodobnie sprawcy  będą odpowiadać jak za usiłowanie dokonania pospolitej kradzieży- informuje mł.aspirant Przemysła Słomski z Biura Prasowego KW Policji w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker