Aktualności

Wielki Festyn w Fordonie

Festyn z okazji 40 -lecia przyłączenia Fordonu do Bydgoszczy odbędzie się w dniu 18 maja w godzinach 11.00-14 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Wyzwolenia.

W programie konkursy dla dzieci, wystawa fotografii oraz konferencja historyczna. Jej tematem będzie między innymi odkrywanie tajemnic z historii Fordonu. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z nauczycielami przygotowali m.in. wystawę historycznych fotografii i konkursy dotyczące historii Fordonu. Na szkolnym boisku całe rodziny od godz. 11 do 14 będą mogły wziąć udział w licznych atrakcjach. Będzie tu można m.in sprawdzić swoje siły w teście na ergometrze wziąć udział w warsztatach plastycznych, czy obejrzeć pokazy zorganizowane przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

RTW „Bydgostia” organizuje z tej okazji spływ kajakowy. Start o godzinie 11.00 koło HS-W „Łuczniczka” , meta koło”Wirbudu” w Fordonie. Obchody uświetni rozpoczynająca się o godzinie 14.00 konferencja naukowa. Prelegenci przedstawią dzieje Fordonu od czasów Księstwa Wyszogrodzko-Bydgoskiego, poprzez kolejne wieki istnienia miasta, aż po lata powojenne i moment przyłączeni Fordonu do Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker