Aktualności

Przyłącz się do akcji „Pachnąca Wiosna”

Jej celem jest przypomnienie właścicielom zwierząt o obowiązku sprzątania odchodów po swoich pupilach.

Pierwsze spotkanie informacyjno-edukacyjne w ramach akcji odbyło się 19 kwietnia. W kampanii uczestniczyli mieszkańcy Śródmieścia. Dzisiaj 10 maja organizatorzy spotkają się z mieszkańcami osiedla Wyżyny. Dzień później, 11 maja będą edukować właścicieli czworonogów w Fordonie. 18 maja kampania dotrze do mieszkańców osiedla Błonie, a 22 czerwca zagości na Szwederowie.

Akcja jest skierowana do mieszkańców Bydgoszczy. Ma za zadanie uświadomienie, że psie odchody stanowią bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Chorób odzwierzęcych nie można lekceważyć, tym bardziej, że często dotyczą one ludzi. Dzieci w piaskownicy i na placach zabaw, pomimo ogrodzenia terenu, mają ciągły kontakt z odchodami zwierząt. Maluchy w związku z tym narażone są na rozmaite zakażenia.

Organizatorzy apelują : każda osoba, które zdecyduje się na posiadanie zwierząt musi wziąć za nie całkowitą odpowiedzialność. Posiadanie psa czy kota to niewątpliwie przyjemność, ale i obowiązek. Nie uprzykrzajmy życia innym i sprzątajmy po swoich zwierzętach.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker