Aktualności

U siebie niepokonani

Alfa Bydgoszcz pokonała w rundzie wiosennej II ligi rugby zawodników z Częstochowy i tym samym pozostała drużyną, która w tym sezonie nie została pokona na własnym terenie.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia bydgoszczan. Dynamiczne i bardzo mocne wejścia, w szczególności w wykonaniu centra Marcina Stafieja, pozwoliły gospodarzom zdobyć 4 przyłożenia w 20 minut. W pierwszej połowie rugbiści z Częstochowy dotarli z piłką na pole punktowe tylko raz. Na szczęście nie wytrąciło to z rytmu naszej drużyny i po dwóch kolejnych przyłożeniach zeszli oni na przerwę prowadząc 38:7.

Mogło wydawać się, że goście nie zdołają podnieść się po otrzymanych ciosach. Nic bardziej mylnego. Druga połowa stała się bardziej wyrównana, a przeprowadzane akcje nie były już tak zabójcze jak w pierwszej połowie. Powodów w dużo słabszej grze naszej drużyny można doszukiwać się w wyraźnym zdekoncentrowaniu, po łatwo wygranej pierwszej części spotkania i wykonania planu minimum, jakim było zdobycie takiej ilości przyłożeń, gwarantujących zdobycie punktu bonusowego.

Mimo niekorzystnego wyniku i słabej gry częstochowian, druga połowa okazała się zupełnie innym widowiskiem. Częstochowa zaczęła przez dłuższe okresy utrzymywać się w posiadaniu piłki, a spokojna gra przyniosła kolejne przyłożenia dla naszego przeciwnika. Ostatecznie udało się naszej drużynie utrzymać zasłużone zwycięstwo, pozwalając przeciwnikowi w ostatniej minucie spotkania na wywiezienie z Bydgoszczy punktu bonusowego. Z dorobkiem 25 punktów drużyna z Bydgoszczy zajęła pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej II ligi rugby XV. Nie wiadomo jeszcze z kim nasi zawodnicy spotkają się w półfinałach, ponieważ wszyscy czekają na ostatni mecz tej rundy pomiędzy RCC Częstochowa i BBRC Łódź.

Już dziś jednak wiemy, że mecz półfinałowy zostanie rozegrany w Bydgoszczy 26.maja na stadionie przy ulicy Sielskiej. Będzie to wielkie święto rugby, które po raz kolejny odbywać się będzie pod znaną już dobrze bydgoskiej publiczności nazwą Majówka z rugby.