Aktualności

Pani prezydentowa w Fordonie

Bronisław Komorowski wraz z żoną, Anną Komorowską, odwiedził dziś nasz region. Głównym punktem wizyty było odebranie doktoratu honoris causa nadanego Głowie Państwa przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Prezydent Komorowski rozpoczął wizytę w regionie od Kowalewa Pomorskiego gdzie zwiedził Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Następnie para prezydencka wzięła udział w uroczystości otwarcia Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prezydent RP spotka się również ze środowiskiem astronomów.

W tym czasie jego małżonka odwiedziła Szpital Dziecięcy. Stamtąd udała się na spotkanie z reprezentacją studentów-seniorów z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przedstawiciele UTW podziękowali Pierwszej Damie za objęcie przez nią honorowym patronatem ruchu senioralnego w Polsce. Zaowocowało to zwiększeniem zainteresowania problemami emerytów i rencistów przez urzędy centralne i lokalne samorządy.

Po przyjeździe do BydgoszczyBydgoszczy Anna Komorowska odwiedziła Centrum Onkologii. Spotkała się tu z pracownikami Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej i Oddziału Klinicznego Urologii Onkologicznej. Pierwsza Dama zapoznała się także z działalnością Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej. Na tym Oddziale kobiety przechodzą w ciągu jednego dnia pogłębioną diagnostykę piersi. Dyrektor CO, Zbigniew Pawłowicz pochwalił się także najnowszymi inwestycjami placówki: nowoczesną restauracją „Fantazja” oraz Parkiem Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

Małżonka Prezydenta RP była pod wrażeniem nowoczesnych rozwiązań stosowanych w tej placówce. Spodobało się jej, że Centrum Onkologii dba nie tylko o wysoki poziom leczenia, ale także o inne ważne aspekty w chorobie nowotworowej, czyli wsparcie psychiczne i żywienie. Doceniła również nowatorskie rozwiązania stosownie przy terapii. Należą do nich Zespół Wsparcia Duchowego i nowy model żywienia pacjentów w restauracji, a nie w salach chorych.

Na zakończenie wizyty w BydgoszczyBydgoszczy Prezydent odebrał doktorat honoris causa. To wyróżnienie przyznano Głowie Państwa za to, że w swojej działalności „harmonijnie łączy wiedzę historyczną z umiejętnym jej zastosowaniem do tworzenia dobrych relacji między narodami Europy Środkowo-Wschodniej”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker