Aktualności

Parkingi przed szpitalami i marketami do naprawy

W końcu zacznie się remont nawierzchni przy szpitalu Biziela. Przy marketach też jest niebezpiecznie.

Bydgoszczan irytują płatne parkingi, na których roi się od dziur. Markety też nie spieszą się z remontami swoich placów.
Ostatnio musiałem zaparkować na parkingu przy szpitalu im. Biziela – mówi jeden z naszych Czytelników. Zapłaciłem za postój w sumie prawie 10 złotych, bo czekała mnie długa wizyta w szpitalu. Jednak zastanawiam się, na co idą te pieniądze, skoro nawierzchnia przypomina szwajcarski ser.
Dziury nie są szerokie, ale ich głębokość sprawia, że nawet przy małej prędkości można sobie uszkodzić oponę lub felgę. Czy kierowcykierowcy muszą występować o odszkodowanie do lecznicy, by w końcu rozpoczął się tam remont? Kierowców irytuje też stan wielu innych parkingów. Najwięcej uwag kierują pod adresem placu przed Carrefourem na Skarżyńskiego.
Staram się teraz omijać ten sklepmówi Łukasz Górczyński z Fordonu.Szczególnie niebezpiecznie jest po zmroku. Wówczas bardzo łatwo zaliczyć tam jedną z kilku głębokich wyrw. Niektóre pojawiły się już jesienią. Dziwię się, że sklep toleruje taką sytuację, bo to odstrasza klientów. Nie po to naprawiłem ostatnio wahacze i przeguby, aby znów jechać do mechanika.
Sporo zniszczeń jest też przed Auchanem na Rejewskiego. Oprócz dziur w nawierzchni, jest co najmniej kilka zapadniętych miejsc, gdzie miały rosnąć drzewa. Teraz nie ma jednak tam ani asfaltu, ani roślin.
W centrum kierowcykierowcy od lat mają natomiast problemy z parkowaniem przy ratuszu na ul. Grudziądzkiej. Prowizorka ma zniknąć dopiero po wybudowaniu parkingu wielopoziomowego. Jednak – jak zapowiada ratusz – po wprowadzeniu możliwości parkowania w tym miejscu przez całą dobę, kierowcykierowcy muszą liczyć się także w tym miejscu z opłatami.
Bydgoscy drogowcy, chociaż zaplanowali już remonty, nie będą ich prowadzić na parkingach, które mają innych właścicieli niż miasto. – Decyzje o naprawach należą więc do administratorów dróg wewnętrznychmówi rzecznik ZDMiKP, Krzysztof Kosiedowski.
Naprawy nawierzchni są już zlecone mówi rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego nr 2, Kamila Wicińska.Powinny one rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu. Prosimy kierowców, aby wykazali jeszcze odrobinę cierpliwości.
Sprawdzimy dokładnie stan nawierzchni i w razie konieczności podejmiemy pracedeklaruje Dorota Patejko z sieci Auchan.

Uwagi naszych Czytelników przekazaliśmy także sieci Carrefour. Wczoraj jednak nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy plac przy markecie będzie remontowany.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker