Aktualności

„Mikołaje” w PARiS-ie – czyli radość życia po 60-ce

Z okazji imienin Mikołaja do Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w Bydgoszczy wybrała się 40 osobowa grupa studentów-seniorów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Otwarty przy Centrum Onkologii PARiS to jedyny tego typu ośrodek w Polsce. Łączy w sobie elementy rehabilitacji i sportu z promocją zdrowego i aktywnego trybu życia. Rocznie z jego świadczeń będzie mogło korzystać ponad 100 tys. osób.

Chcieliśmy pokazać, że nawet po 60- ce można uprawiać różnego rodzaju ćwiczenia sportowe. Ponad 40 osobowa grupa studentów-seniorów z KUTW postanowiła godnie uczcić „Mikołajki”. Złożyliśmy na głowy kolorowe czapeczki i wybraliśmy się do PARIS-a rozprostować kości. Ta obco i tajemniczo brzmiąca nazwa oznacza Park Aktywnej Rekreacji i Sportu. Ten nowoczesny obiekt położony jest w malowniczym, sosnowym lesie. Po obiektach oprowadzał nas menager, Wojciech Domaniewski. Pokazał nam wszystkie obiekty sportowo – rehabilitacyjne. Każdy z uczestników wycieczki mógł popróbować swoich sił na różnego rodzaju urządzeniach i przyrządach. Będziemy teraz mogli chwalić się przed wnukami, jacy jesteśmy sprawni fizycznie – opowiada Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.

PARIS oferuje szeroki wachlarz usług. Dumą pracowników placówki są w komory krioterapi, elektroterapi, magnetoterapi, laseroterapi i sonoterapi ultradźwiękowej. W Parku znajdują się poza tym sauny, groty solne, gabinety jacuzzi i do hydromasaży, hala sportowa i siłownia. Największym powodzeniem pacjentów cieszy się przeszklony , 25-metrowy basen pływacki. Prowadzone są na nim różnego rodzaju zajęcia rehabilitacyjne.

Szefostwo PARiS-a był dla nas tego dnia prawdziwym Świętym Mikołajem. Cała grupa otrzymała specjalny rabat na wejścia do groty solnej i na basen. Za godzinę z wdychania ozonu czy pluskania się w mineralizowanej wodzie zapłaciliśmy tylko cztery złote – mówi zadowolony Zbyszek Wypijewski.

Całość PARISA-a uzupełniają sale konferencyjno-szkoleniowe na ponad 300 miejsc. Dzięki systemowi kamer na olbrzymich ekranach uczestnicy szkoleń mogą na żywo śledzić przebieg skomplikowanych operacji przeprowadzanych w pobliskim Centrum Onkologii.

Miałam okazję pierwszy raz być w tym niedawno otwartym obiekcie sportowo – rekreacyjnym. Bardzo podobały mi się bajecznie kolorowe wnętrza PARIS-a, funkcjonalność obiektu i sympatyczna obsługa. Część grupy po zakończeniu zwiedzania poszła na basen a pozostali do groty solnej. Osoby pływające na basenie podjęły zobowiązanie. Wszyscy postanowili, że będą ambitnie ćwiczyć. Chcą poprawić kondycję aby wiosną wziąć udział w zawodach pływackich seniorów – relacjonuje Mariolka Tworek.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker