Aktualności

Spotkania z mieszkańcami Fordonu w SP 66

Budżet obywatelski  i bolączki mieszakńców dzielnicy byłygłównymi  tematami spotkania prezydenta miasta, Rafała Bruskiego, z mieszkańcami Nowego Fordonu.

Rafał Bruski na spotkaniu z mieszkańcami Fordonu mówił o swoich priorytetach. Chwalił się inwestycjami na terenie miasta, głównie tramwajem do Fordonu i dworcem PKP. Przy okazji przypomniał o Bydgoskiej Karcie Rodzinnej 3+ oraz o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla rodzin wielodzietnych.

Najwięcej emocji wywołała od lat nieuregulowana sprawa uciążliwego fetoru wydobywającego się z kanalizacji na osiedlu Przylesie. Mieszkańcy skarżyli się, że w tym zapachu nie można wytrzymać. Prezydent Bruski jako niezależnego mediatora  w tej „Smierdzącej” sprawie zaproponował Powiatowego Inspektora Ochrony Środowiska. Ta służba ma obiektywnie ocenić co powoduje nieprzyjemne zapachy na osiedlu.

Rafał Bruski obiecał również, że zrobi wszystko aby droga S5 była zbudowana w ramach Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Zachęcam mieszkańców do bardziej aktywnego włączenia się w prace nad budżetem obywatelskim. To dobre narzędzie. Sprawdziło się już w tym roku. Pewne elementy jednak wymagają udoskonalenia. Zasada pozostaje taka sama .Miasto przeznaczyło 10 mln zł na inwestycje wskazane przez mieszkańców w ramach dwóch programów: 5/6 oraz 25/75. W tym roku zgłoszone zostały 44 projekty inwestycyjne. 21 już zrealizowano, a pozostałe są w realizacji – powiedział na zakończenie spotkania prezydent Rafał Bruski.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker