Aktualności

Miasto planuje zmienić trasy autobusów. Jakie zmiany czekają Fordon?

Eksperci od komunikacji zaproponowali szereg zmian w komunikacji miejskiej dla Fordonu. Teraz zbierane są opinie pasażerów.

Jedną z nowości ma być przywrócenie tramwajowych połączeń z Wyścigowej na Wilczak i do Myślęcinka. Wraz z budową linii do Mariampola zostaną one wydłużone do Fordonu. Do tego czasu będą nadal funkcjonować linie autobusowe dowożące pasażerów z Fordonu do Wyścigowej. Oprócz istniejących linii nr 70 i 74 utworzone zostaną dodatkowe linie pospieszne. Autobusy z numerem 102 kursować mają z Wyścigowej przez Twardzickiego na Tatrzańskie. Linia 104 ma kursować od Wyścigowej przez Fordońską i Brzechwy również na Tatrzańskie. Istniejąca linia 93 zostanie zastąpiona linią nr 101. Pojedzie ona z Tatrzańskiego przez Twardzickiego, Fordońską, trasę WZ i Grunwaldzką aż na Osową Górę.

Z kolei linia nr 94 zostanie przekształcona w linię 106. Pojedzie ona z Mariampola przez Andersa, Akademicką, Fordońską, trasę WZ, Bronikowskiego i Nakielską na Prądy. Na wspólnych odcinkach autobusy kursowałyby na przemian. Nowością byłaby także linia nr 75. Połączyłaby ona Wyścigową z Przemysłową, Brdyujściem, Centrum Onkologii, nowym Fordonem, starym Fordonem i Tatrzańskim. Wszystkie kursy linii nr 65 zostałyby skierowane ze starego Fordonu ulicami Wyzwolenia i Piłsudskiego na osiedle Nad Wisłą.

Jednocześnie powstałaby nowa linia kursująca poza godzinami szczytu i w dni wolne na trasie Tatrzańskie – Twardzickiego – Akademicka – Inwalidów – Kamienna – Leśne – Myślęcinek. Rewolucja nie ominie komunikacji nocnej. Linia 32N nie będzie wjeżdżać już do Brdyujścia. Z kolei autobusami linii 33N dojedziemy na Gdańską oraz bezpośrednio na Osową Górę. Pominą one Stary Fordon. Ta część Fordonu oraz Brdyujście i Przemysłowa mają być obsługiwane przez nową linię nr 36N, jadącą przez pl. Kościeleckich oraz ul. Solskiego i Nakielską aż na Prądy. Linia nr 69 zostanie rozbita na dwie kursujące w równych odstępach czasowych.

Linia 69 kursować ma przez Centrum Onkologii i Rejewskiego, a linia nr 89 pojedzie od Korfantego ulicami Kaliskiego i Fordońską. W ten sposób poprawi się obsługa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Dodatkowo obie linie skierowane zostaną na Łęczycką, Curie-Skłodowskiej i Wyszyńskiego. W ten sposób utrzymane zostanie bezpośrednie połączenie Fordonu z Bartodziejami. Autobusy pojadą jednocześnie buspasem na Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Dzięki temu czas przejazdu nie powinien się wydłużyć.

Tekst Michał Sitarek

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker