Aktualności

Uczniowie z Fordonu szkolili policjantów!

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Członkowie Szkolnej Grupy Pierwszej Pomocy działającej przy XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy szkolili policjantów z komisariatu Bydgoszcz–Szwederowo.

Pokazy ratownictwa przeprowadzili uczniowie Anna Stasińska i Kacper Fac. Nadzór nad prawidłowością szkolenia sprawowali Sławomir Maciąg, instruktor pierwszej pomocy oraz i Paulina Kolasa, pielęgniarka. Uczniowie zaprezentowali w jaki sposób należy się zachować, gdy mamy do czynienia z osobą potrzebującą pomocy. Prezentacja dotyczyła najczęściej spotykanych przypadków.

Uczniowie pokazywali jak należy postępować przed przyjazdem na miejsce zdarzenia pogotowia ratunkowego w sytuacji omdlenia, występowania bólów w klatce piersiowej oraz ataku padaczki. Prowadzący szkolenie podkreślali, że przede wszystkim nie należy bać się udzielania pierwszej pomocy. Podkreślali, jak ważne jest to, by utrzymywać kontakt z osobą wymagającą pomocy. Od właściwej reakcji może zależeć zdrowie i życie osoby poszkodowanej. Wiadomości, jakie uzyskali funkcjonariusze na spotkaniu, z pewnością przydadzą im się w codziennej służbie – informuje nadkom. Maciej Daszkiewicz, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker