Aktualności

Czekają nas zmiany cen biletów

W środę, 30 października, na najbliższej sesji RM, prezydent Rafał Bruski przedstawi propozycję zmian cen biletów tramwajowych i autobusowych.

Propozycje jakie trafią na październikową sesję pod obrady Rady Miasta, w większości dotyczą zmian taryfowych w transporcie publicznym. Proponowane zmiany oprócz rodzin wielodzietnych obejmą również uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Ponadto, prezydent Bruski zaproponuje radnym obniżenie ceny jednorazowego biletu za przejazd komunikacją publiczną z 3,20 zł do 3 zł.

Z analizy danych z miast należących do Unii Metropolii Polskich wynika, że jesteśmy jedynym dużym miastem, które nadal utrzymuje 100-procentową ulgę w opłatach za przejazdy komunikacją dla osób, które ukończyły 65. rok życia. Wszystkie inne duże miasta darmową komunikację publiczną zapewniają osobom po 70. roku życia. Propozycję takich zmian chcę zgłosić na najbliższej sesji – powiedział Rafał Bruski.

Również z zamiaru uporządkowania zasad wynika propozycja likwidacji ulgi w opłatach za przejazdy dla kierowców MZK. Ulgę zachować mają funkcjonariusze policji pod warunkiem jednak, że podróżować będą umundurowani. Z kolei honorowi dawcy krwi, którzy obecnie korzystają ze 100-procentowej ulgi, po zmianach mieliby prawo do 50-procentowej zniżki. Zniesiona miałaby być także ulga przysługująca sędziom i prokuratorom w stanie spoczynku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker