Aktualności

Absolwentki XV LO dumą bydgoskiej policji

W uroczystej gali z okazji 10-lecia istnienia Szkolnej Grupy Pierwszej Pomocy w Liceum nr XV wzięły dwie policjantki, absolwentki tej szkoły.

W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, a także zagraniczni goście. Nie zabrakło też  przedstawicieli Policji, którą reprezentowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz- Szwederowo: Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Leszek Bujnicki wraz z policjantkami Ogniwa Patrolowo –Interwencyjnego post. Joanną Kleszko –Klicką oraz post. Katarzyną Sobkiewicz.

Policjantki z bydgoskiego Szwederowa są absolwentkami XV LO. Do Grupy Pierwszej Pomocy dołączyły na początku edukacji w szkole. Przez kolejne lata zgłębiały wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy i przyczyniały się do rozwoju grupy przez udział w wielu mistrzostwach. Podczas gali obie policjantki odebrały z rąk opiekuna grupy, Sławomira Maciąga, specjalne podziękowania za swój wkład w jej działalność. Warto dodać, iż to nie jedyny aspekt bydgoskiej policji w całym przedsięwzięciu. W ubiegłych latach kilkakrotnie Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy fundowała i wręczała członkom GPP puchary oraz nagrody podczas zawodów pierwszej pomocy – informuje mł.asp. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker