Aktualności

Strzelce zapraszają na Święto Śliwki

W nadchodzący weekend, 7-8 września, w Strzelcach Dolnych odbędzie XIII Święto Śliwki.

W tym roku 11 gospodarstw przygotuje na Święto Śliwki tysiące słoików z powidłami. Strzeleckie gospodynie od tygodni mażą śliwki w cynowych kotłach . Powidła są przyrządzane według tradycyjnej receptury. Trzeba je intensywnie mieszać „bocianem” przez kilka godzin. Nie dodaje się do nich żadnej chemii a jedynie niewielką ilość cukru. Słoik powideł został wyceniony w tym roku na 7 złotych.

Cieszy nas bardzo popularność jaką zdobyło sobie nasze organizowane od 13 lat Święto Śliwki. Z każdym rokiem odwiedzało nas coraz więcej gości. W tym roku liczymy że odwiedzi nas około 40 tys. ludzi. Na Święcie prezentują się również ludowi twórcy sprzedający wyroby wikliniarskie i ceramiczne. Na łące ustawione zostanie 120 stoisk różnych handlowców. Oprócz powideł będzie można kupić miody, nalewki i grzyby. Coraz więcej wystawia się producentów zdrowej żywności i właścicieli gospodarstw agroturystycznych – mówi Jan Iwanowski, organizator Święta Śliwki.

Na łące wystawią się również malarze, rzeźbiarze oraz rymarze. Dla dzieci przygotowaliśmy dmuchane zamki, karuzele i baseny z piłkami . Planujemy również rejsy stateczkiem po Wiśle i przejażdżki bryczką lub wierzchem na koniach i kucach. Dla gości przygotowaliśmy 10-hektarowy parking. Wstęp na imprezę jest bezpłatny – dodaje Iwanowski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker