Aktualności

Festyn Wyszogród „Zanim Powstała Bydgoszcz”

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Kolejna edycja Festynu Wyszogród odbędzie się 8 września 2013 roku przy ulicy Fordońskiej 418.

W tym roku jest dodatkowy wyjątkowy powód do świętowania.Mija właśnie 900 lat od pierwszej, pisanej wzmianki o Wyszogrodzie.

Zapis w najstarszej polskiej kronice Galla Anonima z roku 1113 dotyczy oblegania grodu przez Bolesława Krzywoustego. Już wówczas osada była znacznym grodem na pograniczu, Kujaw, Pomorza i Prus. W późniejszym okresie Wyszogród został stolicą Księstwa Wyszogrodzko-Bydgoskiego – informuje prezesa Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród, Robert Szatkowski.

W tym roku szykujemy wiele dodatkowych atrakcji. Oczywiście spodziewać się będzie można obozu rycerskiego polskiego i krzyżackiego. Będą liczne stanowiska rzemieślników  oraz wystawcy z jadłem i napitkami. Nasz partner organizacyjny, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, rozbije obóz Harcowników gdzie będzie można zapoznać się z licznymi atrakcjami nie tylko dla najmłodszych. Spółdzielnia Socjalna Kreatywni przygotuję pyszne posiłki który wspaniale smakują na świeżym powietrzu. Przygotowujemy wystawę na której będzie można dowiedzieć się więcej o historii Wyszogrodu jak i Fordonu – dodaje prezes Szatkowski.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker