Aktualności

Czy wiesz, gdzie mieszkasz? Chaos osiedlowy

Pętla Mariampol wylądowała w Łoskoniu. Czarnówko zmienia się w osiedle Eskulapa, a mieszkańcy bloków przy Bora-Komorowskiego nie wiedzą, gdzie mieszkają.

Bydgoszcz wzorem największych miast w Polsce wciąż nie może doczekać się czytelnego podziału administracyjnego. Najbardziej skołowani są mieszkańcy bloków, które powstają przy ulicy Bora-Komorowskiego. – Nie wiem, co to za osiedle, chociaż mieszkam tu już od trzech latmówi pan Radosław z bloku przy Bora-Komorowskiego.Dużo osób mówi „osiedle BTBS”, niektórzy używają nazwy Pałcz, inni -„za osiedlem Nad Wisłą”. A autobus, który tu dojeżdża, ma napisane na tablicy Mariampol, chociaż to osiedle akurat znajduje się zupełnie gdzie indziej. Z kolei rada osiedla nosi nazwę Terenów Nadwiślańskich. Totalny galimatias.

Chaos panuje także pomiędzy Fordonem a Myślęcinkiem. Jedni uważają, że powstaje tam osiedle Eskulapa, inni, że to wciąż Czarnówko, a lokalne problemy stara się rozwiązywać Rada Osiedla Nowy Fordon. Myli się jednak ten, kto uważa, że podlegają jej osiedla Niepodległości, Mariampol i Tatrzańskie. Tam działa już RO Tatrzańskie. Mieszkańcy osiedla Eskulapa coraz częściej twierdzą, że ich problemy związane z brakiem twardych dróg i komunikacji miejskiej są marginalizowane.

Tekst : Michał Sitarek „Express Bydgoski”

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker