Aktualności

Fantastyczne wakacje. Gdzie? W Ostromecku!

Pikniki, rodzinne poranki, warsztaty, a to wszystko w wyjątkowym otoczeniu pałaców i parku.

W tym roku liczba imprez w Ostromecku robi wrażenie. Nie ma już weekendu bez dobrej zabawy. Mieszkańcy Bydgoszczy pokochali tą miejscowość.

W niedzielę w ramach cyklu „Rodzinne poranki” uczestnicy warsztatów próbowali budować nietypowe zabawki dla swoich pociech. Cały problem polegał jednak na tym, że do dyspozycji mieli prawie wyłącznie… odpady. Z pomocą animatorów z Zespołu Kreatywnej Edukacji oraz własnej wyobraźni udawało się jednak skonstrować całkiem ciekawe i estetyczne zabawki. W najbliższą niedzielę w ramach tego cyklu uczestnicy przygotowywać będą natomiast huczną imprezę z okazji urodzin Pałacu. Z kolei za tydzień organizatorzy udowodnią, że każdy może być chemikiem lub fizykiem. Od godziny 10 trwać będą akustyczne eksperymenty. Towarzyszyć będzie im współczesna muzyka jazzowa inspirowana fizyką.

Radosna atmosfera towarzyszy także piknikom dla seniorów. Chociaż jak podkreślają organizatorzy impreza adresowana jest do każdego, bez względu na wiek. To przede wszystkim doskonała okazja do zaprezentowania twórczości uczestników różnych warsztatów.

W długi weekend w dniach od 15 do 18 sierpnia odbyły się natomiast drugie warsztaty w ramach cyklu „Fantastyczne wakacje”. Organizatorzy postawili sobie za cel rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez działania filmowe. Podczas warsztatów wykorzystane zostały legendy i historie związane z Zespołem Pałacowo – Parkowym w Ostromecku. Tytuł warsztatów miał sprowokować uczestników do postawienia sobie pytań czym jest fantazja, jak jej używać i czy można przeżyć fantastyczne wakacje nie wyjeżdżając z domu? Być może w domu trudno je przeżyć, ale wybierając się do Ostromecka nie będzie to trudne. Tym bardziej, że coraz łatwiej się do niego dostać. Od  11 sieprnia wprowadzony został dodatkowy, wieczorny kurs autobusu linii nr 91 do i z Ostromecka.

Warto wiedzieć

Do Ostromecka w weekendy najłatwiej dojechać autobusem linii nr 91 z przystanku Wyścigowa 10:30, 12:15, 14:00, 15:45, 17:20, 19:15, 20:50. Odjazdy z Ostromecka 11:15, 13:00, 14:45, 16:30, 18:05, 20:00, 21:30. Pełna oferta imprez odbywających się w Ostromecku znajduje się na stronie www.palacwostromecku.pl

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker